Popularność rękodzielnictwa w Polsce rośnie niezwykle szybko. Coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej działalności i sprzedawanie robionych ręcznie wyrobów artystycznych. Choć hand made kojarzy się głównie z biżuterią, kartkami okolicznościowymi i szydełkiem, to okazuje się, że jest to dziedzina niezwykle szeroka i ma wiele do zaoferowania również w aranżacji wnętrz.

Zalety produktów do wnętrz wykonanych własnoręcznie

Twórcy podążają za modą i współczesnymi trendami, dlatego oferta mebli czy dodatków jest zawsze na czasie. Produkt zazwyczaj jest jedyny w swoim rodzaju, nie ma możliwości zrobienia kopii, dlatego to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie niepowtarzalność i oryginalność we wnętrzu. Należy również podkreślić doskonałe rozwiązanie, jakim jest zamówienie produktu o indywidualnym projekcie. Wielu artystów rękodzielników pracuje tylko w takiej formie i tworzy elementy dekoracyjne, a nawet całe meble indywidualnie dopasowane do wymagań klienta i stylu wnętrza, w jakim będą się znajdować.

Minusy kupowania dodatków hand made

Podobnie, jak w przypadku zwykłych zakupów przez internet, tak i tutaj należy być ostrożnym. Istotne jest, aby upewnić się co do wiarygodności rękodzielnika i potwierdzić, że prezentowane prace są jego oraz że w uczciwy sposób podchodzi do zlecenia i wykona je rzetelnie. Można to w łatwy sposób zweryfikować – większość artystów posiada własne strony internetowe lub profile na portalach społecznościowych, gdzie dodawane są opinie przez innych klientów. Innym, niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem jest korzystanie z platform sprzedażowych, które łączą twórców rękodzieła. Miejsce to pośredniczy w sprzedaży, dzięki czemu ryzyko zostania oszukanym spada do minimum, a w przypadku niejasności, sytuacja zostaje szybko rozwiązana, Aby móc korzystać z takiej platformy, artysta musi spełniać szereg wymagań – od oryginalności swoich prac, aż po wysokiej jakości zdjęcia. Strona jest uporządkowana, a przedmioty sprzedaży selekcjonowane według kategorii, co przyspiesza proces wybierania i zakupu.

wzorki

Co dla domu?

Ilu twórców, tyle przedmiotów – wybór produktów jest niezwykle szeroki, dzięki czemu urządzenie oryginalnego wnętrza staje się wyjątkowo łatwe. Najpopularniejszymi dekoracjami do mieszkań są obecnie kompozycje z kwiatów sztucznych. Utalentowani artyści w sposób doskonały łączą barwy i formy tak, aby powstała ozdoba o wysokich walorach estetycznych i nowoczesnym charakterze. Często wybieranym produktem są obrusy i firanki robione na szydełku, które doskonale prezentują się we wnętrzach rustykalnych. Artyści z większym warsztatem i umiejętnościami oferują również designerskie meble. Autorskie projekty w prawdzie maja wysoką cenę, aczkolwiek jest ona zdecydowanie adekwatna do posiadania produktu, który jest jeden na całym świecie. Oferta dodatków hand made jest jednak znacznie szersza i obejmuje poduszki o ciekawych wzorach, firany, koce, eko świece, lampy, obrazy i ilustracje, porcelanę ręcznie malowaną, wazony, donice, szkatułki.

Tekst przy współpracy z https://www.dekorolka.pl/.