Ściany w domu czy mieszkaniu stały się nudne i przyprawiają cię o zdenerwowanie? Masz ochotę coś zmienić, by uniknąć takiej sytuacji. Nie jesteś zdecydowany, czy zdecydowana, na jaki kolor przemalować ścianę? A po co malować? Jest inne rozwiązanie, które daje Ci większą kontrolę nad sytuacją i pozwala prostym, szybkim patentem nadać wnętrzu całkowicie nowoczesny wymiar. Pomówmy trochę o fototapetach, to element, który z całkowitą pewnością będzie w stanie sprawdzić się i doskonale trafić w Twoje gusta. Bo to Ty decydujesz, jak ta fototapeta będzie wyglądała.

Gdzie szukać fototapet?

Poszukiwanie tych elementów, a także innego rodzaju ozdób czy dekoracji naściennych, jest dzisiaj naprawdę dziecinnie proste. Rynek cały czas się rozwija i dzięki temu, jako osoba zainteresowana tego rodzaju rozwiązaniem, jesteś zawsze na wygranej pozycji. To znaczy – mamy do czynienia z tendencją, w której z łatwością znajdziemy całe mnóstwo firm, które zaproponują Ci całą, bogatą galerię wzorów do wyboru. Mamy nawet wybór fototapet 3D, które ostatnio są bardzo modne – http://art-newmedia.com/fototapety_scienne_3d.html. Nie ma wątpliwości, ze jest to sytuacja bardzo na plus.

Zdecyduj o wyborze wzoru samodzielnie

Nie trzeba wcale korzystać z gotowych, katalogowych rozwiązań. Wystarczy, że masz pomysł. Wystarczy zgłosić się do firmy i spytać, czy możliwa jest realizacja fototapety z nadrukiem własnego pomysłu. Nie musi to być oczywiście autorski projekt graficzny. Wystarczy, że odpowiedni motyw, grafikę, znajdziemy w odpowiednio dużej rozdzielczości. Dzięki temu, możliwe będzie dostosowanie wzoru idealnie pod wymiar ściany, na której chcemy dokonać takiej foto metamorfozy.

To bardzo proste działanie, właściwie najtrudniejszym etapem będzie znalezienie firmy. I wcale nie dlatego, że jest mało takich miejsc. Przeciwnie, jest ich całe mnóstwo, w związku z tym wybranie będzie wymagało sprawdzenia i porównania ze sobą kilku ofert. Warto mieć na uwadze, że taka fototapeta będzie nam służyć przez pewien czas, instalacja jest bardzo prosta. Nie trzeba się niczego obawiać, montażu dokonamy samodzielnie lub zlecimy przyklejenie. Fototapetę przykleja się arkuszami, we fragmentach. Coś na zasadzie naściennych puzzli. A efekt?

Będziemy szybko cieszyć się dokładnie takim wyglądem ściany, jaki sobie wymarzyliśmy. A to naprawdę proste – w kilku krokach Twoje wnętrze zyskuje zupełnie nowy wymiar i wygląd. Ty z kolei cieszysz się nieszablonowym, nietypowym rozwiązaniem. Być może nawet jedynym w swoim rodzaju, takim nie do podrobienia, którego nikt już nie powtórzy. To wszystko kwestia znalezienia odpowiedniej inspiracji. Chodzi o to, by się wyróżnić, a nie powielać.

Zapamiętaj – fototapeta to jeden z najprostszych sposobów na to, by nadać wnętrzu nowy, stylowy wygląd. To także patent, aby wnętrze zyskało wyrazistość oraz charakter. Dokładnie taki, jak sobie wymyślisz, bo wybór fototapety jest przecież w pełni po Twojej stronie. Postaw na wzór, który pozwoli Ci się wyrazić i podkreślić, że Twoje cztery kąty są rzeczywiście Twoje.
Wystarczy jedno szybkie wyszukiwanie w internecie, by trafić na prawdziwe bogactwo wzorów, kolorów i innych elementów. Uwaga – poszukiwania mogą mocno pochłaniać, bo wzorów jest naprawdę ogromna masa i ciężko będzie zdecydować się na coś w ciągu pierwszych minut.