Zakup nowego mieszkania wiąże się nie tylko wykończeniem, ale również z umeblowaniem wszystkich pomieszczeń, co dla niektórych może być nie lada wyzwaniem. Obecne trendy powalają na wiele swobody w kwestii dobierania dodatków oraz dekoracji, co dodatkowo przyprawiać może o zawrót głowy. Łączenie różnych stylów w mieszkaniu stało się porządkiem dziennym, dzięki czemu styl eklektyczny na stałe zagościł na salonach. Dotyczy to również kwestii oświetlenia, które dziś nie pełni już tylko praktycznych funkcji, ale również dekoracyjne. Jak zatem wybrać lampę do domu?

Lampy podłogowe w nowoczesnym stylu

Jasne, przejrzyste wnętrza oraz skromne meble z drewna to nic innego jak styl skandynawski. Nurt ten jest bardzo dobrze znany wielu projektantom już od wielu sezonów. Lampy podłogowe wzorowane na ten styl charakteryzują się prostą, funkcjonalną konstrukcją. Szukając lampy do wnętrz skandynawskich, zdecydowanie nie znajdziemy pokaźnych rozmiarów modelu. Zamiast tego producenci skupiają się na pastelowych kolorach oraz stabilnym, najczęściej metalowym kloszu, który za główne zadanie, ma dawać dużo, przyjemnie rozproszonego światła. Innym rozwiązaniem mogą być również lampy wykonane z miękkich tkanin bądź papieru, które wnoszą do wnętrza dużo smaku i charakteru.

Rozwiązania w industrialnym stylu

Zwolennicy minimalistycznych rozwiązań powinni zdecydować się na lampy podłogowe w stylu industrialnym. Wszystkie mieszkania typu studio, bądź większe powierzchnie nierozdzielone zbędnymi ścianami idealnie nadają się do wykorzystania takiego wystroju. Lampa w industrialnym stylu powinna zachwycać swoją oryginalnością oraz rozmiarem. Ciekawych modeli wykonanych z metalu oraz drewna z pewnością warto szukać na różnych aukcjach internetowych, dzięki temu mamy gwarancję zakupu niemal unikatowego egzemplarza.

W kobiecym stylu glamour

Mieszkania wzorowane na styl glamour to bez wątpienia niezwykle eleganckie wnętrza z nutą prawdziwego luksusu. Tutaj nie znajdzie się surowych wykończeń z betonu ani drewna. Tapicerowane meble to pikowane, zdobione dodatkowo sofy, a krzesła wykonane są ze skóry i posiadają wysokie, majestatyczne oparcia. Lampy podłogowe wybierane do takich wnętrz to przede wszystkim połączenie czerni, bieli oraz błyszczących elementów takich jak kryształy i inne mieniące się kamienie. Wszelkie dekoracje w stylu glamour mają zaskakiwać i rzucać się w oczy już od samego wejścia do mieszkania, dlatego bardzo często w takich wnętrzach znaleźć można również pokaźnych rozmiarów, błyszczące rzeźby.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/