Często jest tak, że ludzie szukają dobrego sposobu na to, aby wyróżnić swoje przestrzenie w mieszkaniu czy domu. W zasadzie nic w tym dziwnego, ponieważ coraz więcej osób dostrzega jak bardzo zmienia się rynek, jak bardzo dynamicznie mieszają się obecne i powstają nowe trendy. Jeśli chodzi o podejście do wnętrz, widać wyraźnie, że jest też tendencja do tworzenia pewnego rodzaju tematycznych rozwiązań. I to nie ma znaczenia na ile w pierwszym odruchu dziwny mógłby wydawać jakiś pomysł na wnętrze. Postawmy sprawę jasno – dzisiaj w urządzaniu wnętrz nie ma żadnych ograniczeń. Poza budżetem i wyobraźnią. A ta ostatnia, naprawdę potrafi mocno zaskakiwać, w szczególności, gdy na przysłowiową tapetę, idą znane produkcje filmowe.

Nie tylko „Gwiezdne Wojny”

W Stanach Zjednoczonych ta saga urosła do rangi kultowej, chyba najbardziej na świecie. Stworzona przez Georga Lucasa seria udowadnia z każdą kolejną odsłoną, że to po prostu kasowy sukces. Świat rycerzy Jedi doczekał się bardzo wielu nawiązań w popkulturze. W tym, również we wnętrzach, które są tymi filmami inspirowane w ogromnym stopniu. Gdy wziąć pod uwagę z jak dużym zjawiskiem mamy do czynienia, aż czasem trudno uwierzyć w to, że ludzie podchodzą do tego tak poważnie. Nie mniej, taka fascynacja rodzi bardzo kreatywne pomysł i doskonałe efekty w postaci naprawdę niebanalnych, kosmicznych i pełnych kreatywności patentów na wnętrza. Więcej można znaleźć tutaj: http://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-do-sypialni/.

Klimat z westernu

western

Choć ten gatunek filmowy, jak przynajmniej mogłoby się wydawać, ma lata świetności dawno za sobą, to jednak inspirowane nim motywy wciąż możemy spotkać we wnętrzach. I nie chodzi bynajmniej o wahadłowe drzwiczki między kolejnymi pomieszczeniami,jak w różnego rodzaju saloonach. Absolutnie nie. Chodzi jednak o to, że ludzi chętnie czerpią z motywów, które niegdyś były charakterystycznymi dla różnego rodzaju filmów z kowbojami. Drewno, ten surowiec w ogromnej mierze daje pole do popisu, jeżeli już mówimy na temat różnego rodzaju rozwiązań dla wnętrz.

Tarantino i spółka

tarantinoFilmy tego reżysera cieszą się niezwykłą popularnością. I choć czasem zarzuca mu się, że przekracza chronicznie różne absurdalne granice, to jednak kolejne filmy sygnowane nazwiskiem Quentina Tarantino przyciągają tłumy do kin. W Polsce i na całym świecie. Dla przykładu, weźmy sobie „Pulp Fiction”. Produkcja, która ma już sporo lat, a jednak nadal uważana jest, i najpewniej będzie jeszcze przez długi czas uważana, za kultową. Czerwone lśniące hokery, połyskujące chromowane elementy, czarno białe podłogi, a także liczne plakaty na ścianach. Poza tym, chętnie wplatane we wnętrza są plakaty czy zdjęcia przedstawiające postaci z filmu. Słynny Vincent Vega, doczekał się w popkulturze bardzo wielu hołdów.

Nie ma wątpliwości co do jednego. Jeśli ktoś chce czerpać z filmów przy procesie urządzania wnętrz, na pewno znajdzie dla siebie całe mnóstwo inspirujących i porywających elementów. Internet to dzisiaj prawdziwa skarbnica inspiracji i jeżeli chodzi o różne motywy, po które mamy dzisiaj okazję sięgać, po prostu trzeba podkreślić, że będziemy niesamowicie zadowoleni za każdym razem, gdy tylko doprowadzimy swoją realizację do szczęśliwego końca. Życie jak z filmu? Czemu nie, przecież nie ma w tym niczego ani nadzwyczajnego, ani trudnego do wykonania.